Насіння нуту оптом від компанії «СіНа»» — високоврожайні і сертифіковані в Україні

Культура з давньою історією має багато назв — від гарбозо до баранячого гороху. З точки зору харчової та енергетичної цінності нут – гарне джерело білка та корисних амінокислот. Сфера кулінарного використання бобових широка: гарніри та хліб, супи та кондитерські вироби. Але найпопулярніший рецепт – турецький хумус. Розглянемо, як виростити нут на дачі.

Особливості вирощування нуту не відрізняються від таких для гороху та інших бобових. Регулярний полив, прополювання та підживлення – цього достатньо для швидкого росту та гарного врожаю. Рослина приживається практично на будь-яких ґрунтах з нейтральним рН-балансом — від суглинистих до чорноземних.

При цьому нут входить до категорії сидератів — рослин, які покращують якісні характеристики ґрунту (збагачують азотом та прискорюють розчинення фосфатів). Через те, що цей мешканець городу швидко звільняє ділянку, її вирощують як проміжну культуру до та після посівів озимої пшениці. Невибаглива рослина і до попередників на грядці, а також стійка до несприятливих факторів навколишнього середовища, таких як заморозки та посухи.

Загальні характеристики культури

Нут — самозапильна рослина з розвиненою кореневою системою. Прямі або гіллясті стебла виростають до 60 см заввишки. Листочки у формі еліпса мають трохи червонуватий відтінок. Ще один привід виростити нут удома, на присадибній ділянці – декоративний ефект та терпкий аромат.

Інтернет-сайт товариства «СіНа» пропонує затребувані в Україні сорти. Тут гарна ціна на насіння нуту.

Оптимальні умови для вирощування

На дачі нут починають проростати за +4…+5 градусів, а процес вегетації займає від 80 до 110 днів. Оптимальний температурний режим у період цвітіння та формування бобів – +24…+28 °C.

Терміни посіву

На городі культуру висаджують відразу, як верхній шар грунту прогрівся до потрібної температури. Підходящий час для посіву починається з середини квітня. Але вибір дати посадки залежить ще й від того, де вирощують нут. Якщо йдеться про південні широти, то можливий і березневий посів. У регіонах із холодним кліматом роблять ставку на ранні сорти, які встигають визріти до низьких осінніх температур – їх висаджують на початку травня.

Підготовка землі

Підготовку місця посадки рекомендується розпочинати в осінній період. Грядки краще звільнити від бур'янів, а також залишків коріння інших рослин.

Щоб нейтралізувати кислотність ґрунту, додають доломітове борошно або вапно. Після цього землю ретельно перекопують, щоб посилити аерацію, покращити провідність вологи та створити потрібні умови для розвитку бульбочкових бактерій.

Посадка на розсаду

А тепер розглянемо, як виростити нут у домашніх умовах через розсаду. Вирощування гороху нуту розсадним способом починається за місяць до останніх заморозків. Посіви краще робити на глибину 2–4 см у спеціальні торф'яні горщики або ємності, що біорозкладаються. Важливою умовою успіху є достатнє висвітлення до перших сходів. Коли паростки досягають 10 см, їх можна переносити у відкритий ґрунт. Для цього потрібно викопати у грядці лунку за розміром ємності та помістити в неї розсаду. Молоді рослини висаджуються з відривом мінімум 15 див друг від друга.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector