Переваги використання CRM и ERP.

CRM і ERP — основні типи систем для управління бізнесом

Ефективне управління процесами в компанії в наші дні не може обійтися без автоматизації. Для контролю процесів застосовуються різні специфічні програмні комплекси.

За комунікацію з клієнтами відповідає один продукт, інший — за керування складом, третій — за бухгалтерію, а управління рекламою в інтернеті — зовсім окрема розмова.

Управлінцям і менеджерам спочатку буває нелегко розібратися в особливостях того чи іншого продукту. Щоб ввести початківців в курс справи, ми підготували матеріал про призначення CRM і ERP, а також про їх відмінностях Саме ці продукти виходять на перший план, коли мова заходить про управління бізнесом.

Якщо коротко, CRM — це система управління продажами. Customer Relationship Management. Головним чином вона орієнтована на процес роботи клієнтами.

ERP (Enterprise Resource Planning) — набір систем для управління ресурсами підприємства: виробництвом, кадрами, фінансами, логістичними процесами.

Що таке CRM

CRM призначена для упорядкованого збору і зберігання інформації про клієнтів. У систему вручну або автоматично заносяться контакти клієнтів разом з іншою інформацією, необхідною для бізнесу. Одна з основних цілей — спростити роботу з клієнтами, зробивши її швидше і простіше. Всі канали комунікації і вся історія продажів розташовані під рукою в інтерфейсі CRM.

В системі у всіх клієнтів є персональні картки, де зберігаються всі переписки і навіть записи телефонних розмов. Разом з тим, в CRM може зберігатися історія замовлень і персональні переваги клієнта.

Крім зовнішніх комунікацій CRM дозволяє відстежувати продуктивність роботи співробітників. За це відповідають модулі, схожі за функціоналом з таск-трекера. Вони дають йому один одному завдання, відзначають терміни їх виконання і результат. Згодом на основі цих дій формується статистика і візуалізація робочого процесу.

Що таке ERP

erp спрямована на організацію та робочих процесів і операцій всередині компанії. З її допомогою здійснюється управління трудовими ресурсами, активами, ланцюжком поставок і виробництва кінцевого продукту, а також фінансовий менеджмент.

Це більш серйозне і важковагове програмне забезпечення. Воно призначене для використання, в першу чергу, в компаніях зі складною і багаторівневою виробничою структурою.

ERP дозволяє відстежувати і вдосконалювати процеси в компанії з великими витратами. Найбільше вони актуальні для великого розвиненого бізнесу, процеси в якому навряд чи можна відтворити в пам'яті або на паперових носіях. Там, де виникає надлишковий обсяг даних, на допомогу приходить ERP.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector